KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385199

nr 1538 5199

Jörgen Fogelquist

(1927-2005), Sverige

Oljemålning, "I Gryningen". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 101x87 cm

Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 1 maj 2023
kl 18:15:20

Jörgen Fogelquist

Läs mer om Jörgen Fogelquist